OCHRONA DANYCH
OSOBOWYCH (RODO)

 


Strona startowa Aktualności


Rozwijający się rynek samochód używanych w Polsce rośnie w siłę


Proporcje rejestracji samochodów nowych do używanych nie zaskakują - 542 598 sztuk vs 935 100 sztuk, co oznacza, że na jeden samochód nowy przypada 1,72 samochodu używanego.

Proporcje te zmieniają się radykalnie, jeżeli porównamy samochody osobowe rejestrowane tylko przez osoby fizyczne: 146 895 sztuk vs 850 047 sztuk. W tym przypadku na jeden nowy samochód przypada 5,78 samochodu używanego. Potwierdza się więc opinia o polskim rynku, że samochody nowe kupują głównie firmy (udział 70%), w przypadku osób prywatnych dominują samochody z importu.

Na podstawie badań przeprowadzonych w 2016 roku przez OtoMoto wynika, że aż 66% procent kupujących wybiera samochód 3 letni. 23% procent ankietowanych wskazało samochód używany, który ma mniej niż 3 lata a tylko 12% użytkowników portalu kupiło samochód nowy.
Wychodząc naprzeciw OtoMoto, najprężniej działający portal pośredniczący w sprzedaży samochodów, zorganizował konferencję zarówno dla Dealerów jak i Komisów. Wspólnie spędzony czas to debata nad uwarunkowaniami polskiego rynku automotive.

Niezmiernie cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji, gdzie prowadzimy jeden z paneli.

Tematem przewodnim jest [R]ewolucja w zachowaniu współczesnych Klientów. Czy o zakupie w dalszym ciągu decyduje tylko cena?

Źródło: samar.pl / otomoto.pl