OCHRONA DANYCH
OSOBOWYCH (RODO)

 


Strona startowa Aktualności


Zaplecze badawcze – czym powinno się charakteryzować?


Przygotowanie zaplecza badawczego według odpowiednich standardów jest niezbędne dla poprawnego przeprowadzenia badania. Jakie cechy powinny charakteryzować dobrze przygotowaną pracownię CTL?

Central Location Test (CTL)

Badanie to wykorzystuje się w sytuacji, gdy uczestnicy muszą mieć bezpośredni kontakt z przedmiotem badania. Pomieszczenie powinno znajdować się w centralnym punkcie miasta, gdzie występuje duże natężenie pieszych. Ponadto, pomieszczenie powinno być neutralne, to znaczy bezwonne, czyste, nie kojarzące się z żadną marką czy producentem. Istotna jest również bliskość głównych węzłów komunikacyjnych, co gwarantuje dostęp do szerokiego wachlarza respondentów.

Pracownie

Otawa Group Grupa Doradcza dysponuje pracownią Central Location usytuowaną w ścisłym centrum Katowic przy ulicy 3-go Maja. Pracownia wyposażona jest w 6 stanowisk do wywiadów indywidualnych. Miejsce posiada własną recepcję oraz poczekalnię, co usprawnia i organizuje proces realizacji badań. Dzięki w pełni wyposażonej kuchni, możliwe jest przygotowanie i przeprowadzenie testów produktów. Posiadamy również półkę sklepową na potrzeby shelf-testów. Weneckie lustro w pomieszczeniu umożliwia podgląd oraz podsłuch dwóch stanowisk jednocześnie.

Druga pracownia Central Location znajduje się przy ulicy Stawowej, również w ścisłym centrum Katowic. Pomieszczenia przeznaczone są do realizacji badań FGI oraz IDI. FGI (Focus Group Interview) to zogniskowany wywiad grupowy, a więc badanie polegające na przeprowadzeniu dyskusji z respondentami na określony temat. Zadaniem moderatora jest takie poprowadzenie i stymulowanie rozmowy, aby uzyskać odpowiedzi na założone wcześniej pytania. IDI (In-depth Interview), czyli indywidualny wywiad pogłębiony ma na celu uzyskanie informacji, które nie są możliwe do odkrycia poprzez standardowy wywiad za pomocą kwestionariusza. Chodzi tu raczej o ukryte motywacje, sposób myślenia, czy opinie odnoszące się do drażliwych kwestii.

Oferujemy wynajem pracowni, cennik dostępny jest >> tutaj.